decembrie 11

Asociația Alsterdorf se preocupă, printre altele, de diversificarea ofertelor care vin în sprijinul persoanelor cu dizabilități. Astfel, am preluat Centrul de zi pentru persoane cu dizabilități psihice și mintale de la Asociația Handicapaților Psihici din Oradea cu scopul de a crește calitatea serviciilor asigurate prin centru.

Centrul funcționează, cu sprijinul Fundației Evanghelice Alsterdorf și a Administrației Sociale Comunitare Oradea, în Oradea, pe Calea Mareșal A. Averescu nr.7, între orele 8:00 – 16:00 și oferă diferite activități de structurare a zilei și de petrecere a timpului liber pentru 40 de persoane. Pentru detalii vă așteptăm să ne vizitați sau să ne contactați la tel: 0359-172 116.